WIARYGODNA SZKOŁA

Zapraszamy do obejrzenia

•

21 lutego br. uczniowie ZSP w Grodźcu mieli okazję wziąć udział w akcji zorganizowanej przez BKS PROFI  CREDIT BIELSKO-BIAŁA pod hasłem: Bezpiecznie z Profi Credit. Celem spotkania, było promowanie sportowego stylu życia, zdrowego żywienia, istoty aktywności fizycznej w naszym życiu i bezpieczeństwa najmłodszych na drodze oraz w trakcie imprez masowych. Swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami podzielili się uczestniczący w projekcie: policjant z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, prelegent z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku- Białej oraz doświadczone siatkarki BKS PROFI CREDIT Aleksandra Jagieło i Katarzyna Konieczna.

•    Spektakl teatralny w magicznej konwencji „czarnego teatru” - Obrazek 1

26 stycznia 2018 roku klasy IV – VI wybrały się do Domu Kultury w Hałcnowie, by obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Baśnie Andersena” w konwencji „czarnego teatru”.

Uczniów zachwycił rodzaj niemego widowiska scenicznego odgrywanego na ciemnej scenie z czarną kurtyną i z odpowiednim użyciem oświetlenia tworzącym grę światła i cienia. To dzięki światłu ultrafioletowemu przenieśliśmy się  do kolorowego świata. Aktorzy Teatru Animacji „Ef” w niezwykły sposób wyczarowali baśniowe postacie oraz związaną z nimi fabułę. Muzyka była cudownym dopełnieniem tego, co działo się na scenie. Po spektaklu widownia entuzjastycznie oklaskiwała zespół, dwukrotnie wywołując aktorów do ukłonu.

•     Mitologiczne wędrówki  - Obrazek 1Mitologiczne wędrówki  - Obrazek 2

23 stycznia 2018 roku piątoklasiści wzięli udział w niekonwencjonalnej lekcji języka polskiego podczas, której prezentowali wybrane mity. Niektórzy wcielili się również w mitologicznych bogów, nie zapominając o charakterystycznym ubiorze i atrybutach. Oprócz nauki i zabawy te zajęcia na pewno pomogły uczniom zrozumieć istotę mitu oraz wzbudziły zainteresowanie różnymi zagadnieniami  z tego kręgu tematycznego.

Barbara Kabat

• INFORMACJA O REKRUTACJI

DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W ZSP W GRODŹCU W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Zgłoszenia do kl. I (dotyczy dzieci z obwodu szkoły) i wnioski o przyjęcie do kl. I (dotyczy dzieci spoza obwodu szkołySzkoły Podstawowej w ZSP w Grodźcu przyjmowane  będą od dnia 12 lutego 2018r.  do dnia 12 marca 2018r.

• Zimowisko - Obrazek 1

Zimowisko - Obrazek 2W czasie ferii zimowych dzieci nie muszą się nudzić. Atrakcji dostarczy zimowisko organizowane w pierwszym tygodniu ferii. Opiekunowie zaplanowali zajęcia w taki sposób aby dzieci spędziły ten czas aktywnie i interesująco. Uczestnicy będą mogli popróbować swoich sił na lodowisku i w basenie. Ponadto czeka nas również wyjazd do kina. Harmonogram zajęć i regulamin dostępny poniżej.

Zimowisko_2018-_harmonogram.docx

Zimowisko_2018-_harmonogram.pdf

Regulamin_zimowiska_2018.doc

• Wigilijki - Obrazek 1Wigilijki - Obrazek 2

22 grudnia odbyły się tradycyjne coroczne wigilijki w przedszkolu i w klasach. Mieliśmy okazję złożyć sobie życzenia, zaśpiewać najbardziej znane kolędy, spędzić kilka chwil przy wigilijnym stole i przyjąć kolędników wędrujących z klasy do klasy. W tym dniu również obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci przedszkolne z grupy starszej.

Warto pielęgnować i przekazywać tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia już od najmłodszych lat.

Zespół redakcyjny

• 12.01.2018 (piątek), godz. 17.00, sala gimnastyczna

zebranie z rodzicami podsumowujące I półrocze.

Następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.

Serdecznie zapraszamy.

• Wizyta Św. Mikołaja w przedszkolu i w szkole - Obrazek 1

6 grudnia do naszego przedszkola i szkoły przybył długo oczekiwany i ukochany przez dzieci gość-Św. Mikołaj, króry odwiedził najmłodsze dzieci oraz uczniów z klas I-III. Radość dzieciaków była wielka, warto było czekać na Niego przez cały rok. Św. Mikołaj powitał dzieci uśmiechem i miłymi słowami oraz wręczył prezenty. Tego dnia odbyła się również sesja zdjęciowa ze Św. Mikołajem. Dzieci w pięknych, czerwonych strojach elfów, reniferów i pomocników Mikołaja wykonały pamiątkowe zdjęcia, które będą przypominać o tym miłym wydarzeniusmiley.