Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grodźcu
  Grodziec 9
  43-386 Świętoszówka
 • 338 154 092 Szkoła

  607 120 005 Przedszkole

WIARYGODNA SZKOŁA

   

  Zapraszamy do obejrzenia

   

   Witamy na naszej stronie

   Wiadomości

   • Zebranie z rodzicami odbędzie się 21.11.2018r. (środa).

    Rodzice spotkają się z wychowawcami klas I-VIII o godz. 17.00 w salach lekcyjnych.

   • Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - Obrazek 1

    Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - Obrazek 2 Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - Obrazek 3

      9 listopada 2018r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Przedszkolaki i uczniowie bili również rekord dla Niepodleglej, który polegał na wspólnym odśpiewaniu 4 zwrotek hymnu. Następnie posadziliśmy drzewo upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości, wraz z pamiątkową tablicą, a obok drzewa zakopaliśmy szkolną kapsułę czasu.

   •   W dniu 7 listopada 2018 ruku dzieci z klas I-III brały udział w warsztatach ceramicznych pt.: "W poszukiwaniu ciszy". Po krótkim wstępie i wprowadzeniu dotyczącym ceramiki oraz pokazie gotowych prac, każde dziecko wykonało ptaka z gliny. W trakcie zajęć towarzyszyła uczestnikom relaksująca muzyka "odgłosów ziemi". Prace dzieci po obrobieniu, wysuszeniu oraz wypaleniu w piecu ceramicznym powrócą do szkoły. Dzieci będą mogły je zabarać do domu. 

    Barbara Stachura

   •   W dniu 15 listopada 2018 roku uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich w ramach prac bibliotecznych wzięli udział w autorskim spotkaniu z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel. Pani Roksana jest polską pisarką, doktor literaturoznawstwa, autorką takich książek dla dzieci jak: "Florka", "Praktyczny pan" i adaptacji scenicznych np. scenariusz powieści pt.: "Księga dżungli". Organizatorem spotkania były Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy.

    Anna Jaszczurowska

   • Uczennice ZSP w Grodźcu laureatkami III miejsca w Powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy - Obrazek 1 

    10 października 2018r. drużyna reprezentująca szkołę w Grodźcu, w składzie Angelika Moczała i Karolina Pośpiech (obie z klasy VI), wzięła udział w VII Powiatowym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy. Uczennice - laureatki szkolnego etapu konkursu - rywalizowały z 19 drużynami ze szkół powiatu bielskiego.

      Konkurs polegał na wykazaniu się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy według przygotowanych przez Komisję Konkursową zadań praktycznych. Poprawność wykonania zadań oceniali ratownicy medyczni z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

   • Akcja ,,Piórniki dla Afryki" - Obrazek 1 

    W krajach afrykańskich szkoła to miejsce, do którego pragną uczęszczać wszystkie dzieci. Miejsce, w którym każde z nich może poczuć się docenione, i wreszcie miejsce, w którym dzieci mogą odkrywać swoje marzenia.  Nie każdy uczeń w Afryce może cieszyć się takimi pomocami edukacyjnymi, jakie posiadają dzieci w Europie, dlatego w Tygodniu Misyjnym Szkoła Podstawowa w Grodźcu wzięła udział w zbiórce piórników dla dzieci Etiopii, Kamerunu, Ghany, Rwandy, Tanzanii i Ugandy zainicjowanej przez ,,Fundacje Dzieci Afryki". Zebrano kilkadziesiąt piórników z pełnym wyposażeniem. Wszystkim ofiarodawcą dziękujemy za zaangażowanie.

   • Akcja Ciasteczka dla Burundi - Obrazek 1 

    Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grodźcu wspomogła też pracę Sióstr Misjonarek - Kanoniczek Ducha Św. w Burundi. Siostry opiekują się głownie sierotami, które w wyniku epidemii i trwających tam ciągłych wojen plemiennych straciły swoich rodziców. Kształcą zawodowo młodzież i prowadzą dwa ośrodki zdrowia. Potrzeby są ogromne a w kraju panuje wielka bieda.

      Młodzież i dzieci współpracowały z kościołem parafialnym w Grodźcu. Zebrały w szkole suche ciasteczka, którymi obdarowywały osoby składające dowolną ofiarę na misje. Wszystkim darczyńcom składamy ogromne podziękowanie za okazane serce.   

   •  ,,Chrześcijanie dla niepodległości" - Obrazek 1

      W Zespole Szklono - Przedszkolnym w Grodźcu zorganizowano konkurs ,,Chrześcijanie dla niepodległości". Cele konkursu: budowanie trwałej więzi emocjonalnej z krajem ojczystym, religią i regionem oraz kreatywne uczestnictwo w wydarzeniach związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości poprzez łączenie wiedzy historycznej, religijnej i wyobraźni plastycznej.

      W konkursie wzięły udział 42 osoby, nagrodzono 4 prace; 1 miejsce Karolina Pośpiech, 2 miejsce Monika Bachłaj i dwa 3 miejsca Dawid Kukla, Oliwia Gołąb. Wszystkim uczestnikom  serdecznie dziękujemy a nagrodzonym życzymy kolejnych sukcesów.

   • Konkurs Recytatorski - Obrazek 1  

    „Zanurzeni w Lesie” to tytuł konkursu recytatorskiego, którego celem było propagowanie szacunku dla przyrody, odkrywanie i rozwijanie talentów artystycznych, promowanie uzdolnionej młodzieży oraz popularyzacja literatury związanej z lasem.

      Realizacja pierwszego etapu została powierzona dyrektorom szkół oraz nauczycielom języka polskiego. Etap ten wyłonił laureatów, którzy zostali zaproszeni do etapu drugiego.

      Dnia 17 października 2018 r. uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięli udział w finale edukacyjnego projektu w dolinie Wapienicy w siedzibie nadleśnictwa Bielska-Białej.  

   •   Miesiąc listopad to czas, w którym w szczególny sposób myślimy o przemijaniu. Pragniemy objąć naszą pomocą ludzi ,,zapomnianych", którzy w cierpieniu i ciszy odchodzą, przebywających w hospicjach. Tak, aby chociaż przy końcu swojego życia doświadczyli naszej troski i miłości. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji pt ,,Jestem przy Tobie". Będziemy organizować zbiórkę od 29 października do 30 listopada. Potrzebne są płatki kosmetyczne i mokre chusteczki - są to najbardziej na teraz potrzebne produkty. Z góry dziękuję za każdy pozytywny odruch Państwa serca. Wszelkie informacje dostępne u organizatorów akcji - pani Monika Krajewska i pani Beata Szostok. Dary można przynosić do pokoju nauczycielskiego (wkładamy do pudełka w pokoju nauczycielkim) lub na lekcję (proszę podać imię, nazwisko i klasą ofiarodawcy).

   Wiadomości

   Kontakt

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grodźcu
    Grodziec 9
    43-386 Świętoszówka
   • 338 154 092 Szkoła

    607 120 005 Przedszkole

   Galeria zdjęć