Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grodźcu
  Grodziec 9
  43-386 Świętoszówka
 • 338 154 092 Szkoła

  607 120 005 Przedszkole

 • Sukces grodźczan na VIII Powiatowym Konkursie Gwary Cieszyńskiej „Rzóndzymy po naszymu”

  Sukces grodźczan na VIII Powiatowym Konkursie Gwary Cieszyńskiej „Rzóndzymy po naszymu” - Obrazek 1 

  W czwartek 7 czerwca 2018 w Sali Widowiskowej przy zamku w Kończycach Małych odbył się VIII Powiatowy Konkurs Gwary. Była godka, rzóndzyni, był też śpiyw.  W szranki stanęło 40 uczestników pochodzących z regionu Śląska Cieszyńskiego i okolic.  Poziom był niezwykle wysoki, a jury miało bardzo trudne zdanie. Szkołę w Grodźcu reprezentowali uczestnicy w każdej kategorii wiekowej.  

    Trzecioklasista Filip Kamiński zajął II miejsce w kategorii klas młodszych, natomiast Karolina Pośpiech, Angelika Moczała i Oskar Maciejowski w występie grupowym w kategorii klas starszych otrzymali wyróżnienie, zaś siódmoklasista Jakub Westermann w kategorii klas najstarszych również otrzymał wyróżnienie.

  Barbara Kabat

 • RODZINNY PIKNIK SPORTOWY

  RODZINNY PIKNIK SPORTOWY - Obrazek 1

    Corocznie Rodzice angażują się w przygotowanie festynu szkolnego. Całej akcji przyświeca szczytny cel – zbiórka funduszy dla dzieci z naszej szkoły. W tym roku  w przygotowanie włączyła się cała społeczność szkolna. Rodzice wraz z pracownikami szkoły ustawili stoiska ze słodkościami, a dzieci pod okiem nauczycieli przygotowały oryginalne przedstawienia. Występy rozpoczęły przedszkolak z grupy maluszków. Mimo dużej tremy występy wypadł wspaniale, a to za sprawą doświadczenia Pani Barbary Frydel-Ociepka, która poprowadziła część artystyczną.

    Lista atrakcji w tym roku była bardzo długa – loteria fantowa, badania linii papilarnych, grill, malowanie twarzy i towarzyski mecz piłki siatkowej. Swoje talenty prezentowały dzieci nagrodzone w konkursie ”Śpiewolandia”, a chętni mogli popróbować swoich sił w Konkursie Wiedzy o Polsce i Niepodległości. Nawet kaprysy pogody nie popsuły nam dobrej zabawy.

    Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas i pomogli w przygotowaniu Rodzinnego Pikniku Sportowego.

   

 • Przedszkolaki świętują Dzień Dziecka

    Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Celem tego święta miało być uświadomienie ludziom, że najważniejsza jest ochrona dzieci przed wojna, głodem i innymi krzywdami. W większości krajów Dzień Dziecka obchodzony jest listopadzie, czyli w rocznice uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka. W Polsce obchodzone jest 1 czerwca.

    W naszej szkole był to również był niezwykły dzień. Aura sprzyjała. Dopisała pogoda, humory i energia. Na początku zaplanowano pokaz strażacki. Przyjechał wóz strażacki a dzielni strażacy odkryli przed maluchami wszystkie tajemnice i zakamarki tego pięknego pojazdu. Dzieci miały okazję wejść do środka przy asyście odważnych strażaków. Dużo śmiechu towarzyszyło części praktycznej. Dzieci mogły sprawdzić się w celowanie strumieniem wody z sikawki, czyli prądownicy. Był to pierwszy sprawdzian i już teraz wiadomo, kto ma predyspozycje do takiego zawodu. Dzieciaki były bardzo dociekliwe, zadawały trudne pytania a strażacy dzielnie odpowiedzieli na każde, nawet najtrudniejsze.

    Kolejną niecodzienną atrakcją był dmuchany plac zabaw. Przy szkole zacumował olbrzymi dmuchany statek piracki a obok niego wyłoniła się wyspa pełna palm i dmuchanych zjeżdżalni. Dzieci śmiały się, skakały i zjeżdżały. Wszystko dzięki życzliwości państwa Tolasz, którzy bezpłatnie udostępnili naszym dzieciom najpiękniejsze dmuchańce ze swojej kolekcji.

    Chcielibyśmy serdecznie podziękować wspaniałym strażakom z OSP w Grodźcu oraz rodzinie Tolasz za poświęcenie swojego czasu i pomoc w zorganizowaniu niezapomnianego Dnia Dziecka.

  Agnieszka Kukioła, Weronika Kamińska, Karolina Hojdysz

 • Dzień Dziecka i Śpiewolandia

  Dzień Dziecka i Śpiewolandia - Obrazek 1

 • Sukces naszego grodźczanina na XI Transgranicznym Gwarowym Konkursie Recytatorskim „Tu sóm moji korzynie”

   Sukces naszego grodźczanina na XI Transgranicznym Gwarowym Konkursie Recytatorskim „Tu sóm moji korzynie” - Obrazek 1

    W środę, 30 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Pierśćcu, odbyła się  jedenasta edycja Transgranicznego Gwarowego Konkursu Recytatorskiego pod honorowym patronatem Starosty Cieszyńskiego oraz Burmistrza Skoczowa. W konkursowe szranki stanęło ponad 60 uczestników z kilkunastu szkół z gmin: Skoczów, Brenna, Jasienica, Strumień, Dębowiec, Chybie.  

    Naszą szkołę reprezentowali: Filip Kamiński, Angelika Moczała, Karolina Pośpiech oraz Oskar Maciejowski i Jakub Westermann. W młodszej kategorii wiekowej wyróżnienie otrzymał Filip Kamiński, który wygłosił tekst „Pan Hilary”.

    Głównym celem, który przyświeca temu konkursowi, jest związanie młodych ludzi ze swoją małą ojczyzną, popularyzacja gwary Śląska Cieszyńskiego – mowy naszych praojców, która coraz szybciej odchodzi w przeszłość. Dlatego cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły nie wstydzą się gwary i chętnie się nią posługują. Jurorzy oceniali nie tylko sposób recytacji tekstu, ruch sceniczny i opracowanie artystyczne, ale przede wszystkim zwracali uwagę na czystość gwary cieszyńskiej, a także na właściwy akcent i wymowę, z czym nasi reprezentanci bardzo dobrze sobie radzą.

  Barbara Kabat

 • Gwarowy Konkurs Recytatorski ”Szumno naszo godka” w Górkach Wielkich

    Gwarowy Konkurs Recytatorski ”Szumno naszo godka” w Górkach Wielkich - Obrazek 1

    Dnia 18 maja 2018 r. wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Gwarowym Konkursie Recytatorskim pt. „Szumno naszo godka” pod patronatem Wójta Gminy Brenna. Konkurs odbył się w SP w Górkach Wielkich.

    W zmaganiach gwarowych wzięli udział reprezentanci szkół podstawowych z Brennej Bukowej, Brennej Leśnicy, Grodźca, Pierśćca, Pogórza, Skoczowa i Górek Wielkich. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z klasy III, Filip Kamiński i Wiktoria Zawadzka oraz uczennica klasy V Karolina Pośpiech. Jury miało trudny wybór, ponieważ recytacje uczniów były na wysokim poziomie.

    W kategorii klas młodszych Filip Kamiński zajął III, natomiast w kategorii klas starszych wśród zwycięzców znalazła się Karolina Pośpiech, która otrzymała wyróżnienie.

  Barbara Kabat

 • ZAPRASZAMY NA FESTYN RODZINNY

  ZAPRASZAMY NA FESTYN RODZINNY - Obrazek 1

 • Święta majowe

  Święta majowe - Obrazek 1  

   Dnia 27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowali uczniowie z  przedszkola i klas I-V. Nad pracami czuwała Pani Agnieszka Kukioła. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Barbara Frydel-Ociepka pod której kierunkiem pieśni okolicznościowe zaśpiewał chór szkolny. Szczególnie mocno należy podkreślić wkład dzieci przedszkolnych z grupy najmłodszej i „zerówki”, które przypominały całej społeczności szkolnej o znaczeniu polskich symboli narodowych. Udział w ważnej akademii i wystąpienie przed starszymi kolegami był dla najmłodszych wychowanków nie lada wyzwaniem, ale dzielnie stawili mu czoła.

    Dzisiejszy apel przypomniał społeczności szkolnej o bardzo ważnej rocznicy w naszych dziejach. Co roku wspominamy piękne karty w dziejach Polski: piękne pieśni, wzruszające poematy, przywołujemy trudne okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja, dramatyczne dzieje rozbiorów i w szczególności burzliwy rok 1791. Wszystko to ma uświadamiać młodemu pokoleniu o trudzie jaki nasi światli przodkowie włożyli, aby nasza ojczyzna podnosiła się i trwała. Wspominanie tych wydarzeń jest szczególnie ważne w roku, którym obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości.

  Agnieszka Kukioła

 • Planeta Ziemia

  Planeta Ziemia - Obrazek 1

    W dniu 22 kwietnie 2018 roku obchodzimy uroczyście w naszej szkole "Dzień Ziemi". W ramach święta klasa V zaprezentowała program pt.: "Jak walczyć ze śmieciami". Następnie tańcem i piosenkami o charakterze ekologicznym uczczono święto Ziemi. Kolejnym punktem programu było spotkanie z przedstawicielem Koła Łowieckiego z Bielska-Białej. Zaproszony gość przedstawił problem gospodarki łowieckiej naszego regionu i podsumował akcję "Zbieramy żołędzia".

  Anna Jaszczurowska

 • Dzień Czekolady

  Dzień Czekolady - Obrazek 1

 • INFORMACJA!

    Dyrektor ZSP w Grodźcu informuje, że od dnia 23.04.2018r. do 15.08.2018r. trwa rekrutacja uzupełniająca na dwa wolne miejsca w przedszkolu.

 • I Miejsce w Gminnym Konkursie „Mistrz Czytania” pod patronatem Wójta Gminy Jasienica

   I Miejsce w Gminnym Konkursie „Mistrz Czytania” pod patronatem Wójta Gminy Jasienica - Obrazek 1

    9 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce odbyła się pierwsza edycja konkursu promującego czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży pod hasłem „Mistrz czytania”.

    Do konkursu przystąpiło pięć jasienickich placówek oświatowych. Tematem przewodnim była książka Marcina Szczygielskiego pt. „Arka Czasu”. Zadania konkursowe obejmowały: test znajomości powieści, recytację wybranych fragmentów książki, czytanie wylosowanych fragmentów na czas oraz prezentację makiety związanej z treścią lektury. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Żaneta Gładysz i Angelika Moczała. Konkursowi towarzyszyły ogromne emocje, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali  nie tylko wiedzą, ale i niezwykłymi umiejętnościami interpretacji tekstu.

    Dziewczyny mimo dużej konkurencji znakomicie poradziły sobie z wszystkimi zadaniami, co zapewniło im I miejsce na podium.

    Zwyciężczynie otrzymały cenne nagrody w postaci książkowych wydań kolejnych pozycji autora  oraz gier o tematyce historycznej. Gratulujemy!

  Barbara Kabat

 • Śpiewolandia

    W dniu 04.06.2018r. odbędzie się konkurs piosenki szkolnej "Śpiewolandia". Zapisy trwają od 07.05.2018r. do 18.05.2018r. Karty zgłoszeniowe można oddawać przewodniczącemu klasy lub P. Beacie Szostok. Uczestnicy mają dowolność w doborze piosenki polskiej i zagranicznej (podkład na pendrivie lub płycie CD). Mile widziane ciekawe charakteryzacje i kostiumy.

   Organizator Beata Szostok

 • Zbiórka zużytych telefonów komórkowych

     Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolska akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte i uszkodzone telefony komórkowe zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Celem akcji jest promowanie właściwej postawy sprzyjającej trosce o środowisko, a w szczególności przekazywanie  zbędnego sprzętu elektronicznego.

  Bliższych informacji udziela koordynator akcji - Pani Anna Jaszczurowska.

  Termin zbiórki - 18 maja 2018r.

 • Święta narodowe w przedszkolu

  Święta narodowe w przedszkolu - Obrazek 1   

    27 maja w grupie 5-6-latków dominowały kolory biało-czerwone. Rozmawialiśmy o świętach narodowych, które miały mieć miejsce już za kilka dni – Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 maja. Dzieci przypomniały sobie symbole narodowe Polski. Odśpiewały hymn narodowy oraz wykonały własnoręcznie flagi Polski, które zabrały do domów. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia dzieci uczestniczyły w akademii przygotowanej przez uczniów szkoły.

 • X Przegląd Teatrzyków Profilaktycznych

    25 kwietnia nasz zespół teatralny Antrakt wziął udział w X Przeglądzie Teatrzyków Profilaktycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzicy. Tym razem pod hasłem „Podziel się sercem”. Udział w nim wzięły: ZSP w Rudzicy, ZSP w Wieszczętach, ZSP w Grodźcu, SP w Świętoszówce. Celem festiwalu było promowanie postaw otwartych na drugiego człowieka, sprzeciwienie się egoizmowi, wyjaśnienie terminów: wolontariat, altruizm, działalność charytatywna, promowanie akcji charytatywnych oraz rozwijanie i kształtowanie umiejętności aktorskich. Przegląd był także doskonałą okazją, by podpowiedzieć uczniom, jak można podzielić się sercem z innymi, którzy potrzebują naszej pomocy, wsparcia, zainteresowania.

    Jury przyznało naszej grupie teatralnej II miejsce, natomiast tytuł „Najlepszego aktora” otrzymał uczeń naszej szkoły Maciej Frycz.

  Barbara Kabat

   

 • XII Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

  XII Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej - Obrazek 1 

    We wtorek 24 kwietnia reprezentanci naszej szkoły: Oliwia Sojka, Monika Bachłaj i Maciej Frycz wzięli udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbył się w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Iłownicy. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 18 uczniów z 6 szkół podstawowych z naszej gminy. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczestnicy pisali test wiedzy o Unii Europejskiej, jej krajach, ich zadaniem było również wykazanie się wiedzą na temat Bułgarii, która obecnie przewodniczy UE.

    Wśród laureatów znalazł się Maciej Frycz, który zajął II miejsce, natomiast drużynowo nasz zespół zdobył I miejsce. Uczniowie z dumą i radością wrócili do szkoły, opowiadając z wypiekami na twarzy swoim kolegom i koleżankom wrażenia po konkursie.

  Barbara Kabat

 • Międzynarodowy Dzień Ziemi

  Międzynarodowy Dzień Ziemi - Obrazek 1 

  Dnia 20 kwietnia grupa 5-6-latków świętowała Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola w kolorach zielonych. Dużo rozmawialiśmy o tym, jak można dbać o planetę Ziemię. Wspólna rozmowa zaowocowała stworzeniem Kodeksu Przyjaciela Przyrody. Przedszkolaki poznały zasady segregacji śmieci oraz znaczenia słowa recykling. Dzieci z pomocą pań wykonały wspólnie duży, piękny plakat zatytułowany „Los Ziemi jest w naszych rękach”. Czym byłby taki dzień bez praktycznej pomocy naszej planecie? Dlatego dzieci uzbrojone w jednorazowe rękawiczki wyruszyły w najbliższą okolicę w celu pozbierania śmieci. Przedszkolaki spisały się na medal i wysprzątały swoje najbliższe otoczenie!

 • Zbiórka zabawek dla dzieci z oddziału chirurgii dziecięcej Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

  Akcja trwa 

  07.05.2018r. - 24.05.2018r.

     Celem akcji jest zbiórka zabawek i artykułów szkolnych, które trafią do świetlicy oddziałowej, gdzie mali pacjenci będą mogli umilać sobie pobyt w szpitalu. Zabawki mogą być nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.

  Zbieramy:

  · kolorowanki

  · papier

  · kredki, mazaki, farby

  · książki

  · puzzle

  · klocki

  · samochodziki

  · lalki

  · gry edukacyjne, planszowe.

  Za udział serdecznie dziękujemy.

  Samorząd Uczniowski

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grodźcu
  Grodziec 9
  43-386 Świętoszówka
 • 338 154 092 Szkoła

  607 120 005 Przedszkole

Galeria zdjęć