Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grodźcu
  Grodziec 9
  43-386 Świętoszówka
 • 338 154 092 Szkoła

  607 120 005 Przedszkole

 • Bezpiecznie z Profi Credit

     

     21 lutego br. uczniowie ZSP w Grodźcu mieli okazję wziąć udział w akcji zorganizowanej przez BKS PROFI  CREDIT BIELSKO-BIAŁA pod hasłem: Bezpiecznie z Profi Credit. Celem spotkania, było promowanie sportowego stylu życia, zdrowego żywienia, istoty aktywności fizycznej w naszym życiu i bezpieczeństwa najmłodszych na drodze oraz w trakcie imprez masowych. Swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami podzielili się uczestniczący w projekcie: policjant z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, prelegent z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku- Białej oraz doświadczone siatkarki BKS PROFI CREDIT Aleksandra Jagieło i Katarzyna Konieczna.

     Spotkanie prowadzone było w niezwykle interesującej, dynamicznej formie. Dzieci poznały krótką historię Klubu, dowiedziały się jak wyglądają treningi zawodniczek, jak ważne jest zdrowe odżywianie, a także przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza o zmroku oraz podczas imprez masowych. Po każdym materiale filmowym przeprowadzony był krótki quiz z nagrodami.

     Wszyscy uczniowie otrzymali opaski odblaskowe i ulotki informujące o właściwych zachowaniach na drodze.

     Na zakończenie spotkania spontanicznie utworzono drużyny, które pod kierunkiem  znanych siatkarek rozegrały krótki mecz. 

  Wałęzka Katarzyna 

 • Spektakl teatralny w magicznej konwencji „czarnego teatru”

     Spektakl teatralny w magicznej konwencji „czarnego teatru” - Obrazek 1

    26 stycznia 2018 roku klasy IV – VI wybrały się do Domu Kultury w Hałcnowie, by obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Baśnie Andersena” w konwencji „czarnego teatru”.

     Uczniów zachwycił rodzaj niemego widowiska scenicznego odgrywanego na ciemnej scenie z czarną kurtyną i z odpowiednim użyciem oświetlenia tworzącym grę światła i cienia. To dzięki światłu ultrafioletowemu przenieśliśmy się  do kolorowego świata. Aktorzy Teatru Animacji „Ef” w niezwykły sposób wyczarowali baśniowe postacie oraz związaną z nimi fabułę. Muzyka była cudownym dopełnieniem tego, co działo się na scenie. Po spektaklu widownia entuzjastycznie oklaskiwała zespół, dwukrotnie wywołując aktorów do ukłonu.

     To spotkanie z teatrem na pewno pozostanie w sercach uczniów, jako chwila pełna emocjonujących, artystycznych doznań.

   

     Barbara Kabat

 • Mitologiczne wędrówki

      Mitologiczne wędrówki - Obrazek 1Mitologiczne wędrówki - Obrazek 2

     23 stycznia 2018 roku piątoklasiści wzięli udział w niekonwencjonalnej lekcji języka polskiego podczas, której prezentowali wybrane mity. Niektórzy wcielili się również w mitologicznych bogów, nie zapominając o charakterystycznym ubiorze i atrybutach. Oprócz nauki i zabawy te zajęcia na pewno pomogły uczniom zrozumieć istotę mitu oraz wzbudziły zainteresowanie różnymi zagadnieniami  z tego kręgu tematycznego.

    Barbara Kabat

 • INFORMACJA O REKRUTACJI

  INFORMACJA O REKRUTACJI

  DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  W ZSP W GRODŹCU W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

       

       Zgłoszenia do kl. I (dotyczy dzieci z obwodu szkoły) i wnioski o przyjęcie do kl. I (dotyczy dzieci spoza obwodu szkołySzkoły Podstawowej w ZSP w Grodźcu przyjmowane  będą od dnia 12 lutego 2018r.  do dnia 12 marca 2018r. 

   

 • Zimowisko

  Zimowisko - Obrazek 1

  Zimowisko - Obrazek 2W czasie ferii zimowych dzieci nie muszą się nudzić. Atrakcji dostarczy zimowisko organizowane w pierwszym tygodniu ferii. Opiekunowie zaplanowali zajęcia w taki sposób aby dzieci spędziły ten czas aktywnie i interesująco. Uczestnicy będą mogli popróbować swoich sił na lodowisku i w basenie. Ponadto czeka nas również wyjazd do kina. Harmonogram zajęć i regulamin dostępny poniżej.

  Zimowisko_2018-_harmonogram.docx

  Zimowisko_2018-_harmonogram.pdf

  Regulamin_zimowiska_2018.doc

 • Państwowa Inspekcja Sanitarna informuje

 • Wigilijki

  Wigilijki - Obrazek 1Wigilijki - Obrazek 2

     22 grudnia odbyły się tradycyjne coroczne wigilijki w przedszkolu i w klasach. Mieliśmy okazję złożyć sobie życzenia, zaśpiewać najbardziej znane kolędy, spędzić kilka chwil przy wigilijnym stole i przyjąć kolędników wędrujących z klasy do klasy. W tym dniu również obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci przedszkolne z grupy starszej.

     Warto pielęgnować i przekazywać tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia już od najmłodszych lat.

  Zespół redakcyjny

 • Zebranie z rodzicami podsumowujące I półrocze

  12.01.2018 (piątek), godz. 17.00, sala gimnastyczna

  zebranie z rodzicami podsumowujące I półrocze.

  Następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Wizyta Św. Mikołaja w przedszkolu i w szkole

  Wizyta Św. Mikołaja w przedszkolu i w szkole - Obrazek 1

     6 grudnia do naszego przedszkola i szkoły przybył długo oczekiwany i ukochany przez dzieci gość-Św. Mikołaj, króry odwiedził najmłodsze dzieci oraz uczniów z klas I-III. Radość dzieciaków była wielka, warto było czekać na Niego przez cały rok. Św. Mikołaj powitał dzieci uśmiechem i miłymi słowami oraz wręczył prezenty. Tego dnia odbyła się również sesja zdjęciowa ze Św. Mikołajem. Dzieci w pięknych, czerwonych strojach elfów, reniferów i pomocników Mikołaja wykonały pamiątkowe zdjęcia, które będą przypominać o tym miłym wydarzeniusmiley.

   

  Zespół redakcyjny

 • List Rzecznika Praw Dziecka dot. materiałów pirotechnicznych

  Prosimy o zapoznanie się z treścią listu:

  List do dorosłych świętujących nadejście nowego roku

 • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! - Obrazek 1

  Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.
  Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń, że może z niej uczynić Betlejem. Każdy nas ma na tyle ciepłe serce, że może przyjąć nowo narodzoną Miłość. Do tego wystarczą tylko wiara i nadzieja, a miłość przyjdzie sama.

  Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzą
  Dyrektor, pracownicy, uczniowie i przedszkolaki Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Grodźcu.

 • Komunikat

  Organizacja dnia 22.12.2017r. przedstawia się następująco:
  1) Dwie pierwsze lekcje odbywają się wg planu.
  2) Na trzeciej lekcji odbywają się wigilijki klasowe, pod opieką wychowawców.
  3) O godz. 10.55 wszystkie dzieci przedszkola i szkoły pod opieką wychowawców zajmą miejsca w sali nr 18, o godz. 11.00 rozpoczną się Jasełka.
  4) Jasełka zakończą się ok. godz. 11.45, dzieci przedszkolne i uczniowie schodzą na obiad.
  5) Po obiedzie pozostałe zajęcia wg planu zajęć.
  6) W tym dniu świetlica pracuje bez zmian.
  7) Przerwa świąteczna trwa od 23.12.2017r do 01.01.2018r.

   

 • Konkurs Ortograficzny o Pióro Pani Dyrektor

  Konkurs Ortograficzny o Pióro Pani Dyrektor - Obrazek 1
     Już po raz siódmy młodzież z naszej szkoły rywalizowała o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII. Szkolny Konkurs Ortograficzny odbył się 8 grudnia 2017 roku w sali numer 17. W zmaganiach o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII wzięło udział piętnastu uczniów z klas 4– 7.

  Mistrzem Ortografii została:
  Aleksandra Zając uczennica klasy VII

  Drugie miejsce zdobyła:
  Żaneta Gładysz uczennica klasy VII

  Trzecie miejsce zdobyła:
  Zuzanna Zamarska uczennica klasy V

  Gratulujemy!


  Zespół redakcyjny

 • Świąteczna Paczka

  Świąteczna Paczka - Obrazek 1

     W szkole została zorganizowana akcja Świąteczna Paczka. Zebrano 12 kartonów z różnymi artykułami dla dzieci z Domu Dziecka w Bielsku-Białej. Zbiórka trwała od 15 października do 7 grudnia. Opiekunowie wolontariatu wraz z uczniami dostarczyli paczki wolontariuszom "Motomikołajom", którzy rozdali dary wychowankom placówki.

     Samorząd uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim Darczyńcom za ogromne zaangażowanie się w akcję.

  Zespół redakcyjny

 • III miejsce w XX Edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna"

     Uczeń klasy III Marcel Szczypka zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej, w XX Edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna".

     Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Zespół redakcyjny

 • II miejsce w kategorii dzieci przedszkolnych w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Miś-przyjaciel przyrody"

  II miejsce w kategorii dzieci przedszkolnych w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Miś-przyjaciel przyrody" - Obrazek 1II miejsce w kategorii dzieci przedszkolnych w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Miś-przyjaciel przyrody" - Obrazek 2

     Kamila Cichoń zajęła II miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Miś-przyjaciel przyrody", zorganizowanym w związku ze Światowym Dniem Pluszowego Misia przez Przedszkole Integracyjne nr 39 w Lublinie. Celem konkursu było rozbudzanie wyobraźni i kretywnego myślenia oraz zainteresowania otaczającą nas przyrodą, zachęcanie dzieci do twórczej aktywności poprzez działania plastyczne.

    Serdecznie gratulujemy Kamili za zajęcie II miejsca i Mateuszowi Grudzień za udział w konkursie w kategorii dzieci najmłodszych.

  Zespół redakcyjny

 • Kiermasz świąteczny

  Kiermasz świąteczny - Obrazek 1

     Od 4 do 22 grudnia trwa w naszej Szkole kiermasz świąteczny. Można zakupić oryginalne ozdoby z okazji zbliżajacych się Świąt Bożego Narodzenia, wykonane własnoręcznie przez przedszkolaków i uczniów ZSP w Grodźcu. Ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, stroiki, aniołki zostały wystawione w holu szkoły. Serdecznie zapraszamy rodziców do włączenia się w naszą akcję świąteczną. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby ZSP.

  Zespół redakcyjny

 • Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym "Jestem bezpieczny na drodze"

  Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym "Jestem bezpieczny na drodze" - Obrazek 1

     29 listopada 2017 r. w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Grodźcu odbył się Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku- Białej. Uczestnikami Turnieju były dzieci klas II-III z 7 szkół podstawowych naszej gminy oraz spoza niej – z Górek Wielkich, Kiczyc, Pogórza i Jaworza.
  Na Turniej przybyli: Zastępca Wójta Gminy Jasienica Krzysztof Wieczerzak, w zastępstwie Dyrektora WORD w Bielsku – Białej – Marcin Szarek, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku – Białej podkomisarz Krzysztof Stankiewicz, młodszy aspirant Ilona Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego w Bielsku - Białej, Radny Gminy Jasienica i Prezes OSP w Grodźcu – Stanisław Cebulak.
  Uroczystego rozpoczęcia dokonała dyrektor szkoły – Jolanta Tomik, życząc wszystkim „zdrowej” rywalizacji i dobrej zabawy.
  Zadania stawiane przed dziećmi wymagały od nich wiedzy nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej. Pod czujnym okiem policjanta pokonywały tor rowerowy. Uczestnicy turnieju udowodnili, że zasługują na miano „bezpiecznych uczestników ruchu drogowego”  w pełnym tego słowa znaczeniu. Świetna zabawa i ogromne emocje towarzyszyły im aż do końca. Zaledwie niewielkie różnice w punktacji wyłoniły zwycięzców. Klasyfikacja ogólna przedstawia się następująco:
  I miejsce    SP w Świętoszówce    
  II miejsce   ZSP w Rudzicy
                    ZSP w Jasienicy
  III miejsce  ZSP w Międzyrzeczu
                    ZSP w Pogórzu
                    ZSP w Wieszczętach

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątki uczestnictwa w Turnieju, a uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonała komisja konkursowa.
       Pani dyrektor Jolanta Tomik przekazała słowa podziękowania sponsorom oraz wszystkim osobom przygotowującym Turniej i jednocześnie zaprosiła wszystkich do uczestnictwa w Turnieju w roku następnym.
      Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu i wszyscy uczniowie ZSP w Grodźcu otrzymali odblaski ufundowane przez WORD w Bielsku-Białej.

  Zespół redakcyjny

   

 • Wyróżnienie w konkursie plastycznym "Lepiej zapobiegać niż leczyć"

     Uczennica klasy II Lena Ogrodzka otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Lepiej zapobiegać niż leczyć", zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Zespół redakcyjny

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 1

     23.11.2017 r. w przedszkolu odbyło się Święto Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło swoją ulubiona maskotkę, a dzień spędziliśmy na śpiewaniu piosenek, zabawie i tańcach z Pluszakami. Dzieci wykonały własne papierowe misie i smakowały wafelki z miodem. Był to bardzo miły dzień w towarzystwie ulubionych przytulaneksmiley.

  Zespół redakcyjny

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grodźcu
  Grodziec 9
  43-386 Świętoszówka
 • 338 154 092 Szkoła

  607 120 005 Przedszkole

Galeria zdjęć