Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grodźcu
  Grodziec 9
  43-386 Świętoszówka
 • 338 154 092 Szkoła

  607 120 005 Przedszkole

 • I Miejsce w Gminnym Konkursie „Mistrz Czytania” pod patronatem Wójta Gminy Jasienica

   I Miejsce w Gminnym Konkursie „Mistrz Czytania” pod patronatem Wójta Gminy Jasienica - Obrazek 1

    9 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce odbyła się pierwsza edycja konkursu promującego czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży pod hasłem „Mistrz czytania”.

    Do konkursu przystąpiło pięć jasienickich placówek oświatowych. Tematem przewodnim była książka Marcina Szczygielskiego pt. „Arka Czasu”. Zadania konkursowe obejmowały: test znajomości powieści, recytację wybranych fragmentów książki, czytanie wylosowanych fragmentów na czas oraz prezentację makiety związanej z treścią lektury. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Żaneta Gładysz i Angelika Moczała. Konkursowi towarzyszyły ogromne emocje, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali  nie tylko wiedzą, ale i niezwykłymi umiejętnościami interpretacji tekstu.

    Dziewczyny mimo dużej konkurencji znakomicie poradziły sobie z wszystkimi zadaniami, co zapewniło im I miejsce na podium.

    Zwyciężczynie otrzymały cenne nagrody w postaci książkowych wydań kolejnych pozycji autora  oraz gier o tematyce historycznej. Gratulujemy!

  Barbara Kabat

 • Śpiewolandia

    W dniu 04.06.2018r. odbędzie się konkurs piosenki szkolnej "Śpiewolandia". Zapisy trwają od 07.05.2018r. do 18.05.2018r. Karty zgłoszeniowe można oddawać przewodniczącemu klasy lub P. Beacie Szostok. Uczestnicy mają dowolność w doborze piosenki polskiej i zagranicznej (podkład na pendrivie lub płycie CD). Mile widziane ciekawe charakteryzacje i kostiumy.

   Organizator Beata Szostok

 • INFORMACJA!

    Dyrektor ZSP w Grodźcu informuje, że od dnia 23.04.2018r. do 15.08.2018r. trwa rekrutacja uzupełniająca na dwa wolne miejsca w przedszkolu.

 • Zbiórka zużytych telefonów komórkowych

     Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolska akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte i uszkodzone telefony komórkowe zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Celem akcji jest promowanie właściwej postawy sprzyjającej trosce o środowisko, a w szczególności przekazywanie  zbędnego sprzętu elektronicznego.

  Bliższych informacji udziela koordynator akcji - Pani Anna Jaszczurowska.

  Termin zbiórki - 18 maja 2018r.

 • Święta narodowe w przedszkolu

  Święta narodowe w przedszkolu - Obrazek 1   

    27 maja w grupie 5-6-latków dominowały kolory biało-czerwone. Rozmawialiśmy o świętach narodowych, które miały mieć miejsce już za kilka dni – Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 maja. Dzieci przypomniały sobie symbole narodowe Polski. Odśpiewały hymn narodowy oraz wykonały własnoręcznie flagi Polski, które zabrały do domów. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia dzieci uczestniczyły w akademii przygotowanej przez uczniów szkoły.

 • X Przegląd Teatrzyków Profilaktycznych

    25 kwietnia nasz zespół teatralny Antrakt wziął udział w X Przeglądzie Teatrzyków Profilaktycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzicy. Tym razem pod hasłem „Podziel się sercem”. Udział w nim wzięły: ZSP w Rudzicy, ZSP w Wieszczętach, ZSP w Grodźcu, SP w Świętoszówce. Celem festiwalu było promowanie postaw otwartych na drugiego człowieka, sprzeciwienie się egoizmowi, wyjaśnienie terminów: wolontariat, altruizm, działalność charytatywna, promowanie akcji charytatywnych oraz rozwijanie i kształtowanie umiejętności aktorskich. Przegląd był także doskonałą okazją, by podpowiedzieć uczniom, jak można podzielić się sercem z innymi, którzy potrzebują naszej pomocy, wsparcia, zainteresowania.

    Jury przyznało naszej grupie teatralnej II miejsce, natomiast tytuł „Najlepszego aktora” otrzymał uczeń naszej szkoły Maciej Frycz.

  Barbara Kabat

   

 • XII Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

  XII Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej - Obrazek 1 

    We wtorek 24 kwietnia reprezentanci naszej szkoły: Oliwia Sojka, Monika Bachłaj i Maciej Frycz wzięli udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbył się w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Iłownicy. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 18 uczniów z 6 szkół podstawowych z naszej gminy. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczestnicy pisali test wiedzy o Unii Europejskiej, jej krajach, ich zadaniem było również wykazanie się wiedzą na temat Bułgarii, która obecnie przewodniczy UE.

    Wśród laureatów znalazł się Maciej Frycz, który zajął II miejsce, natomiast drużynowo nasz zespół zdobył I miejsce. Uczniowie z dumą i radością wrócili do szkoły, opowiadając z wypiekami na twarzy swoim kolegom i koleżankom wrażenia po konkursie.

  Barbara Kabat

 • Międzynarodowy Dzień Ziemi

  Międzynarodowy Dzień Ziemi - Obrazek 1 

  Dnia 20 kwietnia grupa 5-6-latków świętowała Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola w kolorach zielonych. Dużo rozmawialiśmy o tym, jak można dbać o planetę Ziemię. Wspólna rozmowa zaowocowała stworzeniem Kodeksu Przyjaciela Przyrody. Przedszkolaki poznały zasady segregacji śmieci oraz znaczenia słowa recykling. Dzieci z pomocą pań wykonały wspólnie duży, piękny plakat zatytułowany „Los Ziemi jest w naszych rękach”. Czym byłby taki dzień bez praktycznej pomocy naszej planecie? Dlatego dzieci uzbrojone w jednorazowe rękawiczki wyruszyły w najbliższą okolicę w celu pozbierania śmieci. Przedszkolaki spisały się na medal i wysprzątały swoje najbliższe otoczenie!

 • Zbiórka zabawek dla dzieci z oddziału chirurgii dziecięcej Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

  Akcja trwa 

  07.05.2018r. - 24.05.2018r.

     Celem akcji jest zbiórka zabawek i artykułów szkolnych, które trafią do świetlicy oddziałowej, gdzie mali pacjenci będą mogli umilać sobie pobyt w szpitalu. Zabawki mogą być nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.

  Zbieramy:

  · kolorowanki

  · papier

  · kredki, mazaki, farby

  · książki

  · puzzle

  · klocki

  · samochodziki

  · lalki

  · gry edukacyjne, planszowe.

  Za udział serdecznie dziękujemy.

  Samorząd Uczniowski

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 1

     23 stycznia, w samym środku zimy, pomimo zimna nasza szkoła wypełniona była gorącymi życzeniami i uściskami. Wszystko to dzięki wspaniałym gościom! Tego dnia bowiem świętowaliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzieci z przedszkola oraz z klas I-III wystąpiły ze wspaniałymi przedstawieniami. Nie brakowało miłych słów, życzeń, wzruszeń a także ręcznie wykonanych prezentów dla cudownych dziadków. Jeszcze raz życzymy sto lat i do zobaczenia za rok!

 • Spartakiada

     Spartakiada - Obrazek 1

    3 kwietnia pięcioro 6-latków z przedszkola wzięło udział w VI Gminnej Spartakiadzie Przedszkolaków organizowanej w Wieszczętach. Tematem tegorocznych zawodów było: „Witamy wiosnę zdrowo i sportowo”. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania a także dowiedziały się, że ruch jest bardzo ważny. Nasze przedszkolaki miały za zadanie wykonanie plakatu wiosny, wymyślenie krótkiej rymowanki o wiośnie a także wykonanie kilku konkurencji sportowych. Z wszystkim zadaniami dzieci sobie świetnie poradziły. Gratulacje dla Adriany, Nadii, Oliwiera, Marcina i Kacpra!

 • „Czad i ogień. Obudź czujność”

  „Czad i ogień. Obudź czujność” - Obrazek 1     

   „Czad i ogień. Obudź czujność” to Ogólnopolska Kampania pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych, nad którą pieczę objęli Wojewoda Śląski oraz Śląski Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Na przełomie stycznia i lutego 2018r. uczniowie klasy III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grodźcu uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjno-Prewencyjnej  „Nie dla czadu”. Zajęcia prowadzone w ramach edukacji społecznej miały na celu poprawę bezpieczeństwa i naukę powiadamiania dorosłych o zagrożeniu. Uczniowie otrzymali podręczniki ćwiczeniowe, dzięki którym poznali przyczyny powstawania dwutlenku węgla, nauczyli się udzielać pierwszej  pomocy osobie poszkodowanej, przećwiczyli zasady prawidłowego zgłaszania  zdarzeń oraz przyswoili sposoby zapobiegania zaczadzeniom. Temat, który wydaje się trudny dla  9-latków, spotkał się  z dużym zainteresowaniem wśród dzieci. W klasie rozgorzały żywe dyskusje i pojawiły się plany wprowadzania zmian w najbliższym otoczeniu. W kwietniu akcja została podsumowana przez przedstawicieli Powiatowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej, którzy sprawdzili poziom zdobytej wiedzy wśród uczniów kl. III, docenili umiejętności dzieci i wręczyli im dyplomy uznaniowe.  

                                                                                                 Barbara Gibas                                                                                      

 • Dzień Zielony w przedszkolu

    Dzień Zielony w przedszkolu - Obrazek 1

     21 marca grupa 5-6-latków witała Pierwszy Dzień Wiosny! Tego dnia wszystkie dzieci  przybyły do przedszkola ubrane w kolorach zielonych. Cała sala się pięknie zazieleniła. Dzieci nauczyły się piosenki pt. „Maszeruje wiosna”, która towarzyszyła im do końca tego ciepłego dnia. Oprócz tego przedszkolaki z pomocą pani sadząc rzeżuchę i owies stworzyły „zielony ogródek". Jedliśmy zielone owoce i warzywa, które wszystkim dzieciom bardzo smakowały. Na koniec zrobiliśmy Marzannę – Zimową Pannę i zanieśliśmy ją nad brzeg pobliskiego potoku. W ten sposób pożegnaliśmy mroźną zimę a przywitaliśmy wiosnę!

 • Obchody Światowego Dnia Autyzmu w szkole w Grodźcu

  Obchody Światowego Dnia Autyzmu w szkole w Grodźcu - Obrazek 1 

   Corocznie drugiego kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu w Polsce i na świecie w wielu akcjach pokazuje się solidarność z tymi niezwykłymi osobami. Symbolem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest kolor niebieski. W ten szczególny dzień wiele budowli na całym świecie podświetlanych jest na niebiesko.  Z tej okazji w poniedziałek 4 kwietnia zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję informacyjną pod hasłem „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, postaraj się być niebieski” mającą na celu podnoszenie świadomości naszej lokalnej społeczności na temat autyzmu. Tego dnia ubraliśmy się na niebiesko. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły przyczepili do ubrania niebieskie serduszko na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Dla dzieci zostały przygotowane warsztaty, które miały na celu podnoszenie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu a także zwrócenie uwagi na problem i potrzeby tych osób. Podczas spotkania przedstawiono prezentację multimedialną oraz filmy: „ Autyzm wprowadza zmysły w błąd”, „Podróż Marii”. W części warsztatowej dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę osoby z zaburzeniami zmysłów. Między innymi próbowały nawlekać igły lub pisać w grubych rękawicach na rękach, porozumiewać się w dużym zamieszaniu i hałasie, czytać w uszkodzonych lub zaparowanych okularach. Dzięki zajęciom został przybliżony problem autyzmu, kwestie z jakimi zaburzeniami się wiąże, w jaki sposób autyści odbierają świat oraz poprzez jakie działania możemy pomagać im w funkcjonowaniu wśród nas. 

  Beata Szostok

 • Dogoterapia

  Dogoterapia - Obrazek 1 

    20 marca nasze przedszkole odwiedził pies rasy Golden Retriever o imieniu Beza wraz ze swoją opiekunką Katarzyną. Wszystkie przedszkolaki zostały podzielone na 4 grupy i brały udział w zajęciach dogoterapii. Dzieci poznały zwyczaje psa. Mogły go dotknąć, pogłaskać, nakarmić, bawić się w aportowanie, założyć mu obrożę a nawet wytrzeć łapy. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Było wiele radości i uśmiechu, pies Beza okazał się sympatycznym towarzyszem do wspólnej zabawy, a także nauki.

 • Bal karnawałowy

  Bal karnawałowy - Obrazek 1

    13 lutego w naszym przedszkolu odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców. Wszystkim dzieciom tego dnia dopisywały wspaniałe humory. Dzieci przebrały się za różne postacie i brały udział w różnych zabawach. Wśród zabaw były taniec na gazetach, taniec z balonami, taniec chocolate, taniec makarena, bumbumkowe poruszanki i wiele, wiele innych. Bal zakończył się poczęstunkiem pysznymi pączkami.

 • Jasełka

  Jasełka - Obrazek 1 

  22 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „Była noc” przygotowane przez grupę przedszkolną 5-6-latków. Występ był wyjątkowy! Najmłodsze dzieci pokazały pracownikom szkoły i innym uczniom piękną historię Bożego Narodzenia widzianą oczyma małych dzieci. Przedszkolaki dały z siebie wszystko i występ był wyjątkowo udany. Dzieci przyjęły zaproszenie księdza proboszcza Andrzeja i 6 stycznia przedstawiły jasełka w kościele parafialnym w Grodźcu.

 • XII Regionalny Konkurs Znajomości Gwary Śląska Cieszyńskiego ZSP w Grodźcu

  XII Regionalny Konkurs Znajomości Gwary Śląska Cieszyńskiego ZSP w Grodźcu - Obrazek 1 

    Już po raz dwunasty w naszej szkole mogliśmy się cieszyć pięknym brzmieniem mowy cieszyńskiej. W Regionalnym Konkursie Znajomości Gwary Śląska Cieszyńskiego pod patronatem Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzyny w szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy (z Grodźca, Iłownicy, Jasienicy, Międzyrzecza, Rudzicy, Świętoszówki i Wieszcząt) oraz reprezentanci gmin sąsiednich z Górek Wielkich, Pierśćca i Pogórza. Występy dzieci były oceniane w dwóch kategoriach: prezentacji indywidualnej oraz grupowej, a jury przyznawało punkty za sposób przedstawienia tekstu i jego oryginalność, właściwy akcent i wymowę, ruch sceniczny oraz opracowanie artystyczne. W ławie jurorskiej zasiadły szacowne osobistości związane z naszą gminą: Dorota Poniatowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy, Juliusz Wątroba, poeta doskonale władający gwarą cieszyńską, Józef Niesyt, jasienicki gawędziarz, który uświetnił konkurs porywającą przemową, a także prezes Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Grodźcu Irena Skrzyżala oraz Maria Hareńczyk, była dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasienicy.

    W kategorii indywidualnej rywalizowało ze sobą siedemnastu uczestników, którzy bez wyjątku wystąpili przed publicznością w pięknych strojach cieszyńskich. Ich prezentacje bawiły i wzruszały, a opracowanie artystyczne i gra aktorska były na najwyższym poziomie. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, dlatego przyznało dwa miejsca pierwsze,  jedno drugie i dwa trzecie. O wyniku zaważyły, co podkreślił pan Juliusz Wątroba, swobodne posługiwanie się gwarą i właściwy akcent, coraz rzadziej słyszane u młodego pokolenia. Trzecie miejsce ex aequo uzyskali: Stefania Zbijowska z Iłownicy, która zaprezentowała tekst „Żebroczka” oraz Zuzanna Maciejczyk ze szkoły w Górkach Wielskich z tekstem „Gdo zjod jelita”. Drugie miejsce zajął Jakub Westermann ze szkoły w Grodźcu, który wygłosił tekst „Jak to naprawdę w Raju było”. Zwyciężyła Julia Kliber ze szkoły w Jasienicy z tekstem „Kicia hósz” oraz Mateusz Wacławczyk ze szkoły w Pierśćcu, który zaprezentował tekst „Nocznica”  oraz „Biydok i bogocz”.

    Występy grupowe dały uczniom większą swobodę artystyczną i możliwość zaprezentowania talentu aktorskiego. Spośród przybyłych zespołów jury przyznało dwie nagrody : drugie miejsce zajął zespół z Międzyrzecza w składzie Julia Nycz, Mateusz Szkucik, Filip Komendera, którzy przedstawili utwór „Dlaczego zostałem tylko nauczycielem”. Pierwsze miejsce zdobyli Angelika Moczała, Karolina Pospiech i Oskar Maciejowski z Grodźca  z zabawną scenką „ Serdeczno pogawędka”.

    Po części konkursowej, którą poprowadziły uczennice z Grodźca, przed zgromadzonymi wystąpił ludowy zespół Grodźczanie. Artyści zaprezentowali kilka pieśni z regionu Śląska Cieszyńskiego. Następnie przed uczestnikami zaprezentował się zespół taneczno - muzyczny naszej szkoły w repertuarze Śląska Cieszyńskiego. Część artystyczną, którą przygotowała pani Barbara Frydel-Ociepka, umilił mały poczęstunek Z niecierpliwością czekamy już na następny konkurs, za rok!

   

 • Rekrutacja do przedszkola na dyżur wakacyjny

     Informujemy, że przedszkole prowadzi dyżur wakacyjny w miesiącu lipcu. Rekrutacja do przedszkola w ZSP w Grodźcu na dyżur wakacyjny w lipcu 2018r. rozpocznie się w dniu 03.04.2018r. Formularz potrzebny do rekrutacji znajduje się w sekretariacie. Można go również pobrać klikając poniższy link: karta zgłoszenia

 • Przedszkolaki poznają zawody

  Przedszkolaki poznają zawody - Obrazek 1 Przedszkolaki poznają zawody - Obrazek 2

  12.03.2018 W przedszkolu gościliśmy panią pielęgniarkę Klaudię. W spotkaniu brała udział grupa 5,6-latków. Pani Klaudia przyszła tego dnia do przedszkola w białym fartuchu z tajemniczym pudełkiem. Przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca.W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody i właściwie się odżywiać. Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia.  Opowiedziała też o swojej pracy i przyniosła ze sobą różne akcesoria takie jak: strzykawka, bandaże, plasterki, ciśnieniomierz, rękawiczki, inhalator, maseczkę do twarzy stosowaną podczas operacji, nowoczesny termometr do pomiaru temperatury ciała i wiele innych. Został przeprowadzany instruktaż odpowiedniego czyszczenia nosa, opatrunku rany kolana, oraz drenaż po inhalacjach.
   

  13.03.2018 W przedszkolu pojawiły się fryzjerki, pani Paulina i pani Beata. Dzieci zapoznały się z wyposażaniem salonu fryzjerskiego oraz przedmiotami niezbędnymi w pracy fryzjera. Przedszkolaki obejrzały elektryczną lokówkę, prostownicę oraz różne rodzaje grzebieni i nożyczek. Kolejną atrakcją było testowanie suszarki do włosów, prostownicy oraz oglądanie palet z kolorowymi pasemkami. Dziewczynki i chłopcy skorzystali z usług fryzjerskich, co sprawiło im wielką radość. Spotkanie to miało przybliżyć dzieciom zawód fryzjera oraz uchronić przed ewentualnymi obawami dzieci podczas wizyty w salonie fryzjerskim.

   

  14.03.2018 Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią krawcową, Beatę. Dzieci zapoznały się z  przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy, wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia oraz  różnymi rodzajami materiałów. Dowiedziały się również jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie, poznały etapy powstawania wytworów krawieckich: od pobrania miar, poprzez wykrój, aż do gotowego wyrobu. Wszystkie dzieci stwierdziły, że to bardzo trudna praca.

   

  15.03.2018. W naszym przedszkolu gościliśmy strażaków i ratownika medycznego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętoszówce. Podczas zajęć odbył się  pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu profesjonalnego ratownika medycznego. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej,  oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia (resuscytacja, reanimacja). Po prezentacji dzieci chętnie ćwiczyły wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszych gości. Dzieci mogły wejść do wozu strażackiego, zobaczyć wyposażenie i przez chwilę poczuć się jak, strażacy podczas akcji. Zainteresowanie było ogromne. Ogromną atrakcją dla dzieci było rozciąganie węży strażackich i przymierzanie uniformów i kasków. Dzieci dowiedziały się: jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują.  W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku.

  16.03.2018 Dzieci z grupy 5,6- latków zawitały w przedszkolnej kuchni, aby poznać jej sekrety i zagadki. Tam powitane przez panie kucharki zostały oprowadzone po kuchni i zapoznane ze sprzętami, których używa się w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Oglądały jej wyposażenie, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy. Wielką frajdą okazało się oglądanie ogromnych garnków, misek i patelni, w których panie kucharki przygotowują przepyszne posiłki. Panie zwróciły uwagę dzieci na swój strój, podkreśliły znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków. Dzieci zainteresowane skarbnicą kuchni zadawały wiele pytań, na które uzyskały ciekawe odpowiedzi. Na koniec dzieci zostały obdarowane przez panią kucharkę słodką niespodzianką. Po wizycie przedszkolaków w kuchni   dzieci wykonały piękne prace plastyczne pt. „Pani Kucharka przy pracy”.

  Beata Szostok

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grodźcu
  Grodziec 9
  43-386 Świętoszówka
 • 338 154 092 Szkoła

  607 120 005 Przedszkole

Galeria zdjęć