Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grodźcu
  Grodziec 9
  43-386 Świętoszówka
 • 338 154 092 Szkoła

  607 120 005 Przedszkole

 • Zebranie

  Szanowni Rodzice

  Chcielibyśmy poinformować, że 16 stycznia 2019 roku (środa) odbędzie się zebranie z rodzicami klas I - VIII.

  Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00.

  Zapraszamy

   

 • III miejsce w Regionalnym Konkursie Piosenki

  III miejsce w Regionalnym Konkursie Piosenki - Obrazek 1  

    W dniu 21 listopada 2018 roku w Domu Kultury w Knurowie obok Gliwic odbyl się Regionalny Konkurs Piosenki pt. "Śpiewać każdy może". W konkukrsie wzięły udział 4 solistki z naszej szkoły: Wiktoria Kowal z piosenką "Tyle słońca w całym mieście", Karolina Pośpiech z piosenką "Baju baj", Monika Bachłaj z piosenką "Tańczące Eurydyki" oraz Żaneta Gładysz z piosenką "Ruchome piaski". Dziewczynki zaśpiewały na scenie przepięknie, zaprezentowały się bardzo profesjonalnie, śpiewały pewnie, czystym dzwiękiem i ze świetnym ruchem scenicznym. Z całej czwórki wielkim sukcesem zakończył się występ Żanety Gładysz, gdyż zajęła III miejsce w kategorii klas VII-VIII. Pośród 113 uczesntików III miejsce Żanetki jest ogromnym sukcesem zarówno dla nas, jak i dla niej! W dniu 14 grudnia 2018 roku Żanetka odebrała statuetkę oraz dyplom. Serdecznie jej gratulujemy!

  Barbara Frydel-Ociepka

 • Paczka dla ubogiej rodziny z gminy Jasienica

  Paczka dla ubogiej rodziny z gminy Jasienica - Obrazek 1  

    Początkiem grudnia 2018 roku rozpoczęliśmy zbiórkę produktów spożywczych na prośbę jednej z mieszkanek naszej gminy. Paczka została przekazana ubogiej rodzinie i stanowiła dla niej ogromne wsparcie w trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się jej członkowie. Niektórzy ofiarodawcy dokładali do paczki słodkości i zabawki. Serdecznie dziękujemy za ten jakże pożądany odruch serca.

  Monika Krajewska

 • Koncert Janiaków "Kocham cię Polsko!"

  Koncert Janiaków "Kocham cię Polsko!" - Obrazek 1

 • Świetlicowy Turniej Warcabowy

  Świetlicowy Turniej Warcabowy - Obrazek 1   

  Gra w warcaby  to bardzo popularna gra logiczna w naszej świetlicy. Jest to niezwykły trening dla małych świetlików, ponieważ w formie zabawy dzieci rozwijają  koncentrację, cierpliwość, uczą się samodzielności w podejmowaniu decyzji,  ćwiczą pamięć i rozwijają myślenia abstrakcyjnego. Zalet wynikających z gry w warcaby można by się doszukiwać oczywiście więcej.  Ważnym elementem turnieju  jest kształtowanie postawy sportowej i umiejętności przeżywania sukcesów i porażek wśród naszych podopiecznych.

    Wzorem lat ubiegłych w świetlicy szkolnej odbył się Świetlicowy Turniej Warcabowy.  W konkursie wzięło udział 19 warcabistów z klas I-V a zmagania turniejowe trwały aż 3 dni (od 17 do 19 grudnia). Graliśmy w warcaby klasyczne w systemie „każdy z każdym”. Rozgrywką towarzyszyło wiele emocji. Pojawiły się łzy szczęścia i gorzki smak porażki.

    Turniej wyłonił wiele talentów. Klasyfikacja przedstawia się następująco: I miejsce uzyskał Jakub Frycz, II miejsca zajął Marek Zawada, III miejsce ex aequo przypadło w udziale Michałowi Czechowi i Dawidowi Gletowi. Wyróżnienie za wspaniałą sportową postawę uzyskał Tymoteusz Dyniewicz. Zwycięscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez zaprzyjaźnionych rodziców.

  opiekun świetlicy - Agnieszka Kukioła

 • Akcja ,,Jestem przy Tobie"

  Akcja ,,Jestem przy Tobie" - Obrazek 1 

  Miesiąc listopad to czas, w którym w szczególny sposób myślimy o przemijaniu. Nasza szkoła we współpracy z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Jasienicy objęła pomocą ludzi ,,zapomnianych", którzy w cierpieniu i ciszy odchodzą, przebywających w hospicjach. Angażując się chcieliśmy, aby chociaż przy końcu swojego życia doświadczyli naszej troski i miłości.

    Przeprowadzona została akcja pt ,,Jestem przy Tobie"( od 29. X. 2018 r do 30. XI. 2018 ). W jej trakcie zbierano płatki kosmetyczne i mokre chusteczki - produkty na daną chwile najbardziej potrzebne do pielęgnacji chorych. Podarowano 227 opakowań chusteczek i 209 paczek płatków kosmetycznych. Kolejny raz przekonaliśmy się że warto pomagać. Dziękujemy.

  Monika Krajewska

 • Udział w warsztatach "Majsterkowo"

    20 grudnia klasa II i III uczestniczyła w warsztatach "Majsterkowo". Są to warsztaty organizowane przez Centrum Handlowe Castorama. Podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonały drewniane lampiony. Dzieci z ZSP w Grodźcu już nie po raz pierwszy miały okazję do wspólnej nauki i zabawy na warsztatach "Majsterkowo".

    "Majsterkowo" to warsztaty skierowane do uczniów klas młodszych. Zajęcia są organizowane bezpłatne i skierowane do grup szkolnych na terenie całej Polski. Głównym celem spotkań jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych oraz zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej. Dzieci pod okiem specjalistów z Castoramy wykonują samodzielnie własne zabawki i konstruują użyteczne przedmioty. Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiadują się jak na co dzień dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie poprzez segregowanie odpadów, oszczędzanie energii i kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych i popsutych przedmiotów. 

  Barbara Stachura i Joanna Orzełek-Krawczyk

 • Życzenia świąteczne

  Życzenia świąteczne - Obrazek 1

  życzą : dyrektor, nauczyciele, pracownicy, uczniowie i przedszkolaki ZSP w Grodźcu.

 • "Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze"

  "Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze" - Obrazek 1 

  18 grudnia 2018 r w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Grodźcu dzieci 5,6 - letnie oraz klasy I-III wzięły udział w akcji zorganizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. W trakcie akcji, w której wzięło udział 60 dzieci, uczestnicy otrzymali do pokolorowania obrazek - wizerunek policyjnej maskotki "Sznupka". Swoje prace dzieci zabrały do domów, by Sznupek zawsze przypominał im o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

 • Wizyta Mikołaja w klasach młodszych

  Wizyta Mikołaja w klasach młodszych - Obrazek 1

 • "Mikołajkowy dzień" w przedszkolu

  "Mikołajkowy dzień" w przedszkolu - Obrazek 1

    W poniedziałek 10 grudnia 2018 roku przedszkolaki obchodziły „Mikołajkowy dzień”. Dzięki życzliwości rodziców dzieci miały słodki poczęstunek, co umiliło oczekiwanie na św. Mikołaja. Przed przybyciem wyczekiwanego cały rok gościa przedszkolaki obejrzały spektakl pt.  „Zimowe igraszki” w wykonaniu Teatru Skrzat z Krakowa. Po zakończeniu przedstawienia dzieci odwiedził św. Mikołaj i każdemu wręczył upragniony prezent.

 • Szkolny Konkurs pod hasłem „Bezpieczna przerwa”

  Szkolny Konkurs pod hasłem „Bezpieczna przerwa” - Obrazek 1

  Szkolny Konkurs pod hasłem „Bezpieczna przerwa” - Obrazek 2

  Szkolny Konkurs pod hasłem „Bezpieczna przerwa” - Obrazek 3

  Szkolny Konkurs pod hasłem „Bezpieczna przerwa” - Obrazek 4 

    Dnia 10 grudnia 2018 roku został rozstrzygnięty konkurs, który był podsumowaniem wcześniej przeprowadzonego szkolenia na temat bezpiecznego spędzania przerw. Zadanie konkursowe dla wszystkich klas polegało na stworzeniu plakatu, na którym miały znaleźć się hasła dotyczące bezpiecznego zachowania podczas przerw. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, powstały prace zbiorowe i indywidualne wykonane różnorodną techniką. Na plakatach pojawiły się różne ciekawe hasła, powiedzenia, przestrogi, wydruki, wycinki z gazet, kolorowanki, historyjki, ilustracje, znaki ostrzegawcze, zakazu, nakazu, itp. A wszystko po to, by bezpiecznie spędzać czas na szkolnym korytarzu, ponieważ szkoła to miejsce, gdzie uczymy się wielu nowych oraz ciekawych rzeczy. Uczniowie poprzez swoje plakaty apelowali i podkreślali: „Po co wszystkim takie nerwy, chcemy bezpiecznie spędzać przerwy” albo „Bezpieczeństwo zależy od nas samych”. Komisja konkursowa miała naprawdę niełatwe zadanie, po długiej debacie przyznano następujące miejsca i nagrody:

  I miejsce  zdobyła klasa I

  II miejsce zdobyła klasa II

  III miejsce zdobyła klasa VII

  Gratuluję !

  Szkolny Inspektor BHP (Barbara Kabat)

 • Zakończenie akcji "Świąteczna paczka"

  Zakończenie akcji "Świąteczna paczka" - Obrazek 1 

     Została zakończona akcja "Świąteczna paczka". Zebrane dary zostały przekazane stowarzyszeniu "Motomikołaje". 08.12.2018r. dary dostarczono dzieciom z Domu Dziecka w Bielsku- Białej. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za zaangażowanie się w akcję.

  Beata Szostok

 • Mikołajki

  Mikołajki - Obrazek 1   

    W dniu 6 grudnia 2018r. w szkole obchodziliśmy "Mikołajki". Na taką szczególną okazję została przygotowana gazetka tematyczna. Wyznaczone uczennice w przebraniach "mikołajek" rozdawały słodkie cukierki wszystkim dzieciom i pracownikom szkoły. Większość dzieci założyła mikołajowe czapki. Uczniowie mieli możliwość wykonania selfie z brodą Mikołaja. Na zakończenie zostało wykonane grupowe zdjęcie wszystkich uczniów szkoły.

  Beata Szostok

 • Rozstrzygnięcie konkursu historycznego i plastycznego upamiętniającego 100-lecie odzyskania niepodległości

  Rozstrzygnięcie konkursu historycznego i plastycznego upamiętniającego 100-lecie odzyskania niepodległości - Obrazek 1  

    Projekt składał się z kilku części. Na początek uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w lekcjach tematycznych.  Zapoznali się z sytuacją na ziemiach polskich w przededniu I wojny światowej i etapami walk o niepodległości. W ramach zajęć historii uczniowie poznawali najważniejsze wydarzenia i postacie związane z odzyskaniem niepodległości. Lekcjom towarzyszyły filmy dokumentalne i pogadanki. Zajęcia pozwoliły uczniom świadomie uczestniczyć w uroczystych obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    Chętni uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przygotowali wystawę dokumentującą odzyskanie niepodległości na terenie Cieszyna i na Śląsku Cieszyńskim. Uczniowie dowiedzieli się, że szczególne miejsce przypada w udziale miastu Cieszyn i mieszkańcą Śląska Cieszyńskiego. Wszyscy czuli się dumni z dokonań naszych przodków "Cieszyniaków". Autorzy dzielili się  swoją wiedzą z młodszymi kolegami i koleżankami. Na zakończenie uczniowie przygotowali plakaty pt.  Legiony polskie i Józef Piłsudski. Kto jest autorem naszej niepodległości? Plakaty dały uczniom możliwość przedstawienia zdobytej wiedzy i wiadomości dotyczących tego trudnego okresu w dziejach historii Polski, a także umożliwiły podzielenie się własnymi przemyśleniami i samodzielną oceną przeszłości. 

    Ponadto tematykę niepodległościowoa podejmowano równolegle na zajęciach plastyki. Uczniowie zaprezentowali swoje prace w formie wystawiy plakatów o tematyce niepodległościowej zamieszczonej w salach lekcyjnych i na korytarzu szkolnym. Podsumowaniem projektu edukacyjnego był szkolny konkurs historyczny i plastyczny. 

  Rozstrzygnięcie konkursu historycznego:

  I miejsce Adam Broda,

  II miejsce Karolina Pośpiech,

  III miejsce Daniel Kukla.

  Rozstygnięcie konkursu plastycznego:

  I miejsce Joanna Smela i Filip Kamiński,

  II miejsce Zuzanna Zamarska i Angelika Moczała,

  III miejsce Jagoda Zając.

    Konkurs został rozstrzygnięty 30 listopada 2018 roku a dyrektor Jolanta Tomik wręczyła dyplomy i przekazała nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

  Agnieszka Kukioła i Barbara Gibas

 • Konkurs Pieśni Patriotycznych

  Konkurs Pieśni Patriotycznych - Obrazek 1 

  Konkurs Pieśni Patriotycznych - Obrazek 2

    W dniu 30 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznych pomiędzy klasami od I do VIII. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem konkursu i bardzo dokładnie i skrupulatnie wraz ze swoimi wychowawcami zaczęli przygotowywać pieśni, które wcześniej zostały wylosowane przez przewodniczącego danej klasy.

  Poszczególne klasy śpiewały następujące pieśni:

  klasa I - "Piechota",

  klasa II - "Jak długo w sercach naszych",

  klasa III - "Wojenko, wojenko",

  klasa IV - "Pierwsza Brygada",

  klasa V - "O mój rozmarynie",

  klasa VI - "Rota",

  klasa VII - "Idą leśni"

  klasa VIII - "Rozszumiały się wierzby płaczące".

  Jurorzy oceniali występujące klasy w trzech wymiarach: śpiew, choreografia i scenografia oraz ogólny wyraz artystyczny.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce klasa I i VI,

  II miejsca klasa II,

  III miejsce klasa III.

    Każda klasa przygotowała pieśni na bardzo wysokim poziomie, dzieci prezentowały się w strojach galowych z elementami w barwach narodowych. Pieśni śpiewały chętnie a teksty opanowały na pamięć. Konkurs odbył się w miłej, przyjaznej, patriotycznej atmosferze.

  Barbara Frydel-Ociepka

 • Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

   Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu - Obrazek 1Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu - Obrazek 2

    25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Grupy przedszkolne, młodsza oraz starsza, również celebrowały ten dzień. Tego dnia każde dziecko miało za zadanie przynieść do przedszkola swoją ulubioną pluszową zabawkę. Było mnóstwo zabawy przy muzyce, również relaksacyjnych na dywanie, wszystko oczywiście w towarzystwie pluszowych zabawek. Dzieci jadły, to co misie lubią najbardziej, czyli słodki miodek. Powstało także wiele kolorowych prac plastycznych i rysunków przedstawiających ukochane misie.

  Weronika Kamińska, Karolina Hojdysz, Gabriela Szweblik

 • Szkolna dyskoteka andrzejkowa!

  Szkolna dyskoteka andrzejkowa! - Obrazek 1 

    W dniu 28.11.2018r. w szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VIII. Podczas zabawy przeprowadzono lanie wosku i kilka wróżb, które dotyczyły przyszłości, miłości i zawodu.Oprócz tańców nie zabrakło "Tańca z miotłą" oraz "Limbo". Większość klas zaopatrzyła się w smakołyki, przekąski i pizzę. Zabawę można zaliczyć do bardzo udanych.

  Beata Szostok 

 • TURNIEJ WIEDZY O RUCHU DROGOWYM „JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE” GRODZIEC 28.11.2018

   TURNIEJ WIEDZY O RUCHU DROGOWYM „JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE” GRODZIEC 28.11.2018 - Obrazek 1

    Kolejny raz w ZSP w Grodźcu, odbył się Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Uczestnikami były dzieci klas II-III z naszej gminy oraz spoza niej z : Pogórza, Kiczyc, Górek Wielkich i Jaworza.

     Na turniej przybyli zaproszeni goście: Pełnomocnik do Spraw BRD Wojewódzkiego Ośrodka  Ruchu Drogowego  w  Bielsku- Białej – Marcin Szarek,  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej – podkomisarz Krzysztof Stankiewicz, radny gminy Jasienica - Stanisław Cebulak. Goście z zainteresowaniem obserwowali umiejętności i współzawodnictwo uczestników turnieju.

    Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą, a pod czujnym okiem aspiranta Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku – Białej – Ilony Michalczyk pokonywały także tor rowerowy. Ale przede wszystkim była to dla nich świetna zabawa.

     Podczas obrad jury dzieci udały się na posiłek, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników. Każde dziecko za udział w turnieju otrzymało dyplom i nagrodę.

             

     Ogólna klasyfikacja przedstawia się następująco:

  I miejsce         - ZSP Mazańcowice

                          - ZSP Rudzica

                          - SP Świętoszówka

  II miejsce       - ZSP Jasienica

  III miejsce      - SP Górki Wielkie

                         - ZSP Wieszczęta

    Słowa podziękowania organizatorom i sponsorowi – WORD w Bielsku - Białej złożyła dyrektor szkoły Jolanta Tomik, zapraszając  jednocześnie wszystkich do uczestnictwa w następnym  roku. 

                                                                                                            Joanna Orzełek-Krawczyk

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grodźcu
  Grodziec 9
  43-386 Świętoszówka
 • 338 154 092 Szkoła

  607 120 005 Przedszkole

Galeria zdjęć